مجید جعفری در جلسه توجیهی  اجرای طرح تجهیز و نوسازی شالیزارها در روستاهای اوجابندان و آهنگرکلای نوکندکاه  شهرستان قائم شهر اظهار کرد: با موافقت 270 بهره بردار و با اجرای طرح تجهیز و نوسازی زمین های شالیزاری این دو روستا شاهد مدیریت بهبود مصرف آب در بخش کشاورزی خواهیم بود.

 

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر افزود: با اجرای طرح تجهیز و نوسازی در زمین های شالیزاری در آیش های 50 هکتاری، 270 نفر از بهره برداران از مزایای آن برخوردار می شوند.

 

این مسوول تصریح کرد: تجهیز و نوسازی شالیزارها علاوه بر مدیریت در بهبود مصرف آب کشاورزی، سبب تنوع کشت بصورت چند محصولی وسهولت انتقال آب کشاورزی از طریق کانال های مکانیزه احداث شده می شود.

 

وی ادامه داد: خروج هرزآب از طریق زهکش مکانیزه احداث شده و سهولت تردد ماشین آلات کشاورزی در زمان کاشت، داشت و برداشت از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

 

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر افزود: در پروژه تجهیز و نوسازی، جاده های مناسب شن ریزی شده با عرض حداقل 5 متر احداث می شود.

 

جعفری تصریح کرد: تجهیز و نوسازی شالیزارها موجب کاهش هزینه تولید و ایجاد اشتغال می شود.

 

وی یادآور شد: تاکنون 4 هزار و 200 هکتار از 8 هزار هکتار زمین های شالیزاری این شهرستان تجهیز، نوسازی و یکپارچه سازی شده است.