کاظم دل‌خوش  بابیان اینکه ما در فصل برداشت برنج از واردات همیشه جلوگیری کرده‌ایم اظهار کرد: سه میلیون و 200 هزار تن بر اساس مصرف سرانه در کشور مردم خوراک برنج دارند.

وی با اشاره به اینکه ما دو ‌میلیون تن تولید برنج در کشور داریم افزود: پس به این نتیجه می‌رسیم که نزدیک به یک‌میلیون تن تولید کم است و در خارج از فصل برداشت این مقدار را دولت وارد می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ما در فصل برداشت به دولت اجازه واردات برنج نداده و نمی‌دهیم بیان کرد: تا الآن همین‌طور بوده مگر اینکه بعضی‌اوقات دولت تخلفی کند یا وزارت جهاد کشاورزی تخلفی کند یا اجازه را زودتر از موعد خودش دهد.

دل‌خوش بیان کرد: چند ماه پیش شریعتمداری، معاون رئیس‌جمهور یک بخش‌نامه‌ای را صادر کرد که ما به آن بخش‌نامه اعتراض داشتیم که نباید در فصل برداشت برنج، برنج وارد کنیم و ما این‌ها را پیگیر هستیم ‌و قطعاً بدانید که نمایندگان استان گیلان در ارتباط با حقوق کشاورزان کوتاه نمی‌آیند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در خانه ملت گفت: نمایندگان مردم در مجلس اجازه نمی‌دهند که برنج در فصل برداشت وارد شود و نمایندگان تلاش خودشان را می‌کنند تا بتوانند از این طرح جلوگیری کنند.

وی افزود: بیمه کشاورزی را ما مدام پیگیر هستیم و جلسات مختلف با بانک‌ کشاورزی با مسئولین بیمه کشاورزی کشور داشتیم و همچنین در استان جلساتی را داشتیم و تمام تلاش این است که در فصل برداشت به‌هیچ‌عنوان برنجی وارد نشود.