وی افزود : بزودی یک رقم جدید برنج که در مرحله نامگذاری است به کشاورزان معرفی خواهد شد که ظرفیت تولید 10 تن در هکتار و قابلیت های دیگر را دارد که هنگام معرفی توسط کارشناسان تشریح خواهد شد.
حیدرپور با تشریح حمایت های دولت تدبیر و امید در چهار سال گذشته از برنج کاران ، گفت: دولت همسو با حمایت از تولید کنندگان برنج در مازندران ، امسال خرید برنج پرمحصول شالیکاران استان را در دستور کار قرار داده است که تاکنون 314 تن از این ارقام شامل برنج ندا ، نعمت و شیرودی از تولید کنندگان خریداری شده است.
وی ثبات بخشی به قیمت برنج با ممنوع کردن واردات برنج در زمان برداشت را مهم ترین کمک دولت تدبیر و امید به کشاورزان برنج کار مازندرانی برشمرد و افزود : به همین دلیل نیز قیمت برنج طارم که کشت اصلی شالیکاران مازندرانی است امسال نیز مانند دو سال گذشته با ثبات مانده و دست دلالان و سودجویان از سفره کشاورزان کوتاه شده است .
دولت تدبیر و امید از سال 93 واردات برنج خارجی را همزمان با برداشت برنج داخلی ممنوع کرد و همین سیاست سبب شد تا دلالان فرصت نیابند در فصل برداشت دسترنج کشاورزان را با قیمت پائین خریداری کرده و با پایان یافتن برداشت آن را به قیمت 2 تا سه برابر خرید به بازار عرضه کنند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به ایجاد رکورد در بازار برنج طارم مازندران در سال جاری ، گفت : طی مکاتباتی که با وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته است به دنبال آن هستیم تا خرید تضمینی برنج طارم نیز در دستور کار قرار گیرد تا کشاورزان بتوانند این محصول را که در انبار ذخیره کرده اند، عرضه کنند.
مازندران 230 هزار هکتار اراضی شالیکاری دارد که سالانه با تولید بیش از 900 هزار تن برنج سفید، 42 درصد برنج کشور را تامین می کند