سید تقی جعفریان امیری وضعیت بازار برنج در شالیکوبی ها را نگران کننده دانست وافزود: برنج طارم با عطر و بوی عالی تولیدی مازندران متناسب با ذائقه ایرانیان است اما این که چرا در مقایسه با برنج های وارداتی هندی و پاکستانی مورد استقبال قرار نمی گیرد، جای سئوال است. 
جعفریان با بیان این که برنج های خارجی که مقوله سلامت آن نیز زیر سوال است، با قیمت نزدیک به برنج های داخلی به راحتی در بازار عرضه و خریداری می شود، گفت: هنوز بازار عرضه برنج در اختیار عده ای خاص است که با واردات سود هنگفتی کسب می کنند. 
وی با اشاره به این نکته که گفته می شود برنج ها دراختیار تاجران و صاحبان شالیکوبی ها قرار دارد واز دست کشاورزان خارج شده است، گفت: مگر تاجران و صاحبان شالیکوبی ها در این مملکت آدم نیستند ، این افراد برنج ها را با قیمت مناسب مورد توافق شالیکاران خریداری کرده و با سود منطقی آماده فروش هستند.
وی گفت :از طرفی 20 درصد از برنج های دپو شده در انبارهای شالیکوبی های مازندران همچنان متعلق به کشاورزان است .
کشاورزان مازندران به همراه کشاورزان استان گیلان 80 درصد برنج تولیدی کشور را تامین می کنند که از این میزان 42 درصد مربوط به مازندران است.
در سال زراعی گذشته با احتساب مجموع کشت اول و دوم در شالیزراهای مازندران ، بیش از یک میلیون و 300 هزار تن شلتوک در استان تولید شد که حدود هشت درصد بیشتر از سال قبل بوده است.
ارقام طارم محلی ،صدری ،هاشمی و دم سیاه به عنوان رقم های کم محصول کیفی زبانزد مردم کشور است و استقبال برای تولید و خرید این ارقام همواره وجود دارد.
روند کشت برنج در مازندران از اواسط اسفند هر سال با خیساندن بذر و خزانه گیری آغاز می شود و با انجام نشاء از اواسط فروردین ، از نیمه دوم تیرماه به مرحله برداشت می رسد.