علی اکبریان با بیان این‌که برنج‌های کیفی طارم، هاشمی، امراللهی و برنج پر محصول فجر، شیرودی و نداست، اظهار کرد: دسته برنج‌های کیفی، طارم و هاشمی که بوجار تخت و دو الکه هستند کیلویی 8700 تومان به فروش می‌رسند.

وی تصریح کرد: برنج طارم پالول با 10 درصد شکستگی 7800 تومان معامله می‌شود.

نائب رئیس انجمن برنج ایران گفت: برنج فجر  6500 تومان، شیرودی 5800 تومان، ندا پالول 5100 تومان و ندا بوجار شده 5600 تومان در هر کیلو در بازار خرید و فروش می‌شود.

اکبریان مقدار برنج موجود در بازار را تامین کننده نیاز مصرف مردم دانست و در مورد عدم حمایت از کشاورزان خاطرنشان کرد: دولت تاکنون برای حمایت از کشاورزان برای خرید توافقی برنج وارد عرصه نشده است.

وی اظهار کرد: بنابر اعلام دولت زمان خرید برنج آبان‌ماه امسال بوده است، اما در این تاریخ برنج از دست کشاورز خارج شده و به دست دلال افتاده و این گونه دولت در واقع با دلالان وارد معامله می‌شود.

نائب رئیس انجمن برنج ایران گفت: اگر دولت می‌خواهد از کشاورز ایرانی حمایت کند باید در مرداد و شهریورماه با خرید برنج از قیمت‌گذاری برنج توسط دلالان جلوگیری به عمل آورد.

اکبریان قیمت‌های موجود در بازار را منطقی دانست و تصریح کرد: تا یک ماه دیگر نیز شاهد کاهش قیمت برنج هستیم.

وی افزود: اگر دولت اقدام به خرید توافقی برنج نکند قیمت‌گذاری برنج داخلی از دستش خارج شده و در اختیار دلالان و بازار قرار می‌گیرد.

نائب رئیس انجمن برنج ایران با بیان این‌که کشاورز چه با خرید تضمینی توافقی و چه با قیمت موجود در بازار سود نمی‌کند، اظهار کرد: اگر دولت مانند سال 93 اقدام به خرید، انبار و توزیع مقطعی برنج در نیمه دوم سال کند می‌تواند نوسان قیمت‌گذاری برنج را در دست بگیرد اما تا امروز در این زمینه حرکتی از دولت صورت نگرفته است.