BerenjNews.ir
امروز : 06 ارديبهشت 1397 - 15:15
اخبار عمومی
با نظر سازمان غذا و دارو پروانه‌های وارداتی برنج تایلندی با توجه به بررسی ویژگیهای کمی و کیفی به‌حالت تعلیق درآمد.
فرمانده انتظامی شهرستان قائم‌شهر از کشف 15 تن برنج خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و 100 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: طی نشست‌ با وزیر جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت مقرر شد از اول شهریورماه اجازه واردات برنج داده نشود اما بارگیری محموله‌های برنج از کشورهای تایلند، هندوستان و اروگوئه انجام شده است.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با تاکید بر اینکه حضور دولت در تنظیم بازار موجب متعادل شدن قیمت برنج شد، گفت: تنها واسطه گری و استفاده از رانت عرضه و تقاضا سبب گرانی برنج ایرانی و خارجی می شود.
معاون وزارت صنعت و تجارت ویتنام از امضای توافقنامه‌ای میان شهر مکونگ دلتا در این کشور، با ایران برای صادرات ۱۰۰ هزار تن برنج به این کشور خبر داد.
رییس سازمان جهادکشاروزی گیلان، ‌علیرضا شعبان‌نژاد گفت: امسال راتون در این استان کمتر از میزان پیش‌بینی‌شده تولید شد.
مدير جهاد كشاورزي تنكابن، عقيل استادي از برداشت مكانيزه يك هزار و 550 هكتار از شاليزارهاي اين شهرستان در سال جاري خبر داد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه صراحت قانونی داریم در فصل برداشت برنج، برنج وارداتی نداشته باشیم، گفت:‌ اما اکنون شاهد واردات برنج هستیم و این اقدام مسئولان یعنی می‌خواهیم بر علیه تولید داخلی قیام کنیم.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار، سلیمان حاتم نژاد از آغاز برداشت رتون در 321 هکتار از شالیزارهای این شهرستان خبر داد.
دبیر انجمن واردکنندگان برنج با بیان اینکه در سال جاری واردات برنج قاچاق به کشور صفر شده است، گفت: در سال گذشته حدود ۵۰۰هزار تن برنج به کشور قاچاق شده است.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که وزارت جهاد کشاورزی وظیفه تنظیم بازار را برعهده دارد باید پاسخگوی واردات برنج در فصل برداشت باشد.
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی از همدستی گروهی متخلف برای اختلاط برنج مرغوب ایرانی با نامرغوب خارجی از شمال تا تهران خبرداد.
مدیر جهاد کشاورزی آستارا از پرورش راتون در سطح 280 هکتار از شالیزارهای این شهرستان در قالب کشت دوم محصولات کشاورزی خبر داد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: امسال در 50 هزار هکتار از شالیزارهای استان پرورش ساقه برای برداشت برنج دونوج انجام شده است.
دبیرانجمن برنج با انتقاد از واردات بی رویه این محصول در فصل برداشت، گفت: سطح زیرکشت برنج در استانهای غیرشمالی افزایش یافته و وزارت جهاد نتوانسته این مساله را کنترل کند.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: پیش بینی می شود امسال یک میلیون و 400 هزار تن شلتوک در کشت اول، پرورش رتون و نشاء مجدد داشته باشیم
مدیر عامل اتحادیه زراعت کاران مازندران گفت: سطح زیر کشت برنج در استان مازندران حدود 230 هزار هکتار از ارقام بومی و پر محصول است که تولید تقریبی این اراضی حدود یک میلیون و 400 هزار تن است و می‌توان گفت 40 درصد از برنج کشور را این استان تولید می کند
مدير جهاد كشاورزي شهرستان چالوس گفت: كشت مجدد و پرورش رتون در 40 هكتار از شاليزارهاي اين شهرستان انجام شده است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همچنان واردات برنج های آلوده ادامه دارد به مردم توصیه کرد برنج هندی و پاکستانی نخرند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر، فرزین فرهادی از پیش بینی تولید 52 هزارتن شلتوک در این شهرستان خبر داد.