BerenjNews.ir
امروز : 06 ارديبهشت 1397 - 15:16
اخبار عمومی
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد، احمدصادقی از پیش بینی تولید 30 هزارتن شلتوک از کشت مجدد و پرورش رتون در شالیزارهای این شهرستان خبر داد.
معاون امور گیاهی سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: در گیلان 238 هزار هکتار اراضی شالیزاری وجود دارد و تاکنون در 12هزار هکتار از شالیزارهای این استان برداشت برنج انجام شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار، سلیمان حاتم نژاد از کشت مجدد و پرورش رتون برنج در 3 هزار و 400 هکتار از شالیزارهای این شهرستان خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل، سید احمد طاهری از برداشت شلتوک برنج در 9 هزار و 500 هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل، سید حسین اسلامی از پیش بینی نشاء مجدد و رتون در 30 هزار هکتار از شالیزارهای این شهرستان خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر گفت: نخستین برداشت مکانیزه و نشاء برنج به صورت همزمان در شالیزارهای این شهرستان انجام شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر، فرزین فرهادی از پيش بيني پرورش رتون در یک هزار و 100 هکتار از شاليزارهای این شهرستان خبر داد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: امسال به دلیل شرایط مساعد آب و هوایی، مبارزه بیولوژیک با آفات و کاهش قابل توجه مصرف سموم، یکی از سالم ترین و کیفی ترین برنج های استان طی سال های اخیر در حال برداشت است.
فرماندار ویژه آمل، سیدجعفر رسولی گفت: میزان تولید برنج سفید در آمل نسبت به سال قبل حدود 25 درصد افزایش داشته و از دوهزار کیلوگرم در هر هکتار به 2500 کیلوگرم رسیده است.
مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار، محمدرضا ضیایی از پیش بینی تولید ۳۱ هزار و ۳۱۵ تن شلتوک در کشت اول این شهرستان خبر داد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران سطح زیرکشت محصول برنج را در کشت اول بیش از ۲۱۳ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: تاکنون بیش از ۲۰ درصد برنج برداشت شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: نرخ تبدیل شلتوک به برنج سفید در شالیکوبی‌های استان گیلان به‌ازای هر کیلو شلتوک 250 تومان است.
مدير جهاد كشاورزي بهشهر، خليل حقيقي گفت: پيش بيني می شود 70 درصد برنج شالیزارهای این شهرستان به صورت مکانیزه برداشت شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، علیرضا شعبان نژاد گفت: تاکنون در 5درصد از شالیزارهای استان برنج برداشت شده و 30 درصد آماده برداشت است.
مدير جهاد كشاورزی شهرستان محمودآباد، احمد صادقی از توليد 100هزار تن شلتوك در اين شهرستان خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی نکا، علی طاهری امیری از پیش بینی پرورش رتون و کشت مجدد برنج در یک هزار هکتار از شالیزار‌های این شهرستان خبر داد.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان جويبار، سليمان حاتم نژاد گفت: پيش بيني می شود 57 هزار تن شلتوک در این شهرستان تولید شود.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان بابل، سيد احمد طاهري گفت: تاكنون 35 هكتار از شاليزارهاي اين شهرستان برداشت شده است.
دبیر کارگروه تنظیم بازار گفت: بررسی‌ کارشناسی دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار این است که با تعرفه منطقی از تولید برنج حمایت کنیم و روند مستمر واردات برنج ادامه پیدا کند که نه در مبدا گران بخریم و نه در مقصد شاهد گران فروشی باشیم.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: دروی شالی از ۶۶۰ هکتار شالیزار استان تاکنون انجام شد و از این میزان، بیش از ۹۵ درصد مکانیزه بود.