BerenjNews.ir
امروز : 28 بهمن 1396 - 21:20
اخبار عمومی
معاون وزیر جهاد کشاورزی از واردات برنج برای تنظیم بازار شب عید و سال آینده خبر داد و گفت: قیمت برنج ایرانی ۱۰ تا ۱۸ درصد کاهش یافته که برای حمایت از بازار، این محصول را خریداری و ذخیره می‌کنیم.
رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان از موافقت معاون اول رئیس‌جمهور با پیشنهاد این مجمع در راستای تمدید ممنوعیت واردات برنج تا پایان امسال خبر داد.
رییس هیات مدیره سازمان توسعه صادرات محصولات غذایی فرآوری شده و کشاورزی هند گفت: از سرگیری واردات برنج از سوی ایران ممکن است صادرات برنج باسماتی هند را افزایش دهد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود از شخم و شیار زمستانه 2 هزار و 400 هکتار از زمین های شالیزاری این شهرستان خبر داد.
سید احمد طاهری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل گفت : تاکنون خرید توافقی80 تن برنج پرمحصول شیرودی و ندا از کشاورزان بابلی و شهرستانهای اطراف انجام شد.
مدیر جهاد کشاورزی جویبار گفت: تاکنون سه هزار و 984 هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان تجهیز و نوسازی شد.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: برای ساماندهی به اوضاع وخیم کشاورزان برنج‌کار شمالی ضروری است سازمانی مستقل در کشور برای مدیریت برنج ایجاد شود.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ گفت: از ۱۳ دیماه سالجاری تاکنون ۳۶۱ تن برنج به ارزش ۱۹ میلیارد و ۲۲۳ میلیون تومان از شالیکاران مازندران و گیلان خریداری شد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزیر جهاد کشاورزی گفت:وزیر سیاست درستی در قبال محصولات کشاورزی از جمله برنج ندارد بطوریکه ما در یک دوره سه ماه شاهد سه نامه ضدونقیض وزیر درباره ممنوعیت و اجازه واردات برنج به داخل کشور بودیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: به‌دلیل افزایش برنج خارجی در بازار و کنترل قیمت محصولات مشابه ثبت سفارش انجام شده است.
سرپرست شرکت بازرگانی دولتی ایران شعبه گیلان از دایر شدن چهار مرکز جدید خرید توافقی برنج شالیکاران استان در شهرهای تالش، صومعه سرا، آستانه اشرفیه و لشت نشاء علاوه بر مراکز قبلی خرید در شهرستان های رشت و رودسر خبر داد.
مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو گفت: تاکنون 315 تن برنج ندا، نعمت و شیرودی به ارزش 16 میلیارد و 491 میلیون ریال در مازندران خریداری شد.
مدیر جهاد کشاورزی قائم‌شهر از شخم و شیار زمستانه یک هزار و 500 هکتار از زمین های شالیزاری این شهرستان خبر داد.
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی از افزایش 25 درصدی قیمت برنج هندی در بازار خبر داد و گفت: این افزایش هیچ ربطی به دلار و تعرفه ندارد. این برنج که در بازار و در گمرک وجود دارد از قبل وارد شده و مربوط به این روز‌ها و گرانی بازار ارز نیست.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس،گفت: تصمیمات متناقض وزارت جهادکشاورزی بیانگر این است که وزارتخانه سیاست مشخصی برای تنظیم بازار ندارد و تحت تاثیر برخی دلالان واردکننده در داخل کشور قرار دارند.
مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ از خرید ۲۳۶ تن برنج پرمحصول در مازندران از زمان آغاز خرید توافقی برنج در شمال کشور تا کنون خبر داد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از انجام مرحله نخست شخم زمستانی در بیش از 32 هزار هکتار شالیزار استان خبرداد.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران خرید توافقی و تحویل برنج از کشاورزان در استان‌های شمالی را منوط به ارائه‌ معرفی‌نامه از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان‌های گیلان و مازندران دانست.
نماینده لنگرود با انتقاد از واردات برنج گفت: وزیر کشاورزی به ما دلیل واردات را تحت فشار قرار گرفتنش اعلام می کند که ظاهرا به همین دلیل در طول مدت کوتاهی سه بار در سه نامه متفاوت مجوز واردات و قطع آن را صادر کرده است.
مدیر جهاد کشاورزی بابل گفت : با آغاز خرید توافقی برنج، تاکنون 41 تن برنج پر محصول شیرودی و ندا از کشاورزان این شهرستان و شهرستان های اطراف خریداری شد.