BerenjNews.ir
امروز : 06 ارديبهشت 1397 - 15:26
اخبار عمومی
مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار از اجرای عملیات آب تخت اولیه در 4 هزار و 687 هکتار و شخم و شیار در بیش از 3 هزار و 461 هکتار از شالیزارهای این شهرستان خبر داد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: اختلاط برنج در مازندران که از سوی عده ای سودجو انجام می شود یک آسیب جدی است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت که تاکنون 26 رقم برنج در این استان اصلاح و به کشاورزان شالیکار معرفی شده است که آنها از همین رقم ها در کشت استفاده می کنند.
رئیس جهاد کشاورزی رودسر از اجرای شخم زمستانه در چهار هزار هکتار از اراضی شالیزاری معادل ۴۰درصد اراضی این شهرستان خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی چالوس با اشاره به آغاز عملیات شخم و شیار در مزارع شالیزاری این شهرستان گفت: تاکنون 80 هکتار از مزارع این شهرستان شخم وشیار شده است.
رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه تاکنون 63 هزار هکتار از زمین های شالیزاری استان شخم و شیار زمستانی شد ، گفت : عملیات آب تخت هم در 22 هزار هکتار با استفاده از هرز آب‌های موجود و بارندگی‌ها انجام شده است .
استاندار گیلان، بر ضرورت برندسازی و بسته بندی مناسب برنج تاکید کرد و متذکر شد: با تحقق این مهم دیگر امکان نفوذ برنج‌های بی‌ کیفیت در این چرخه را حذف خواهیم کرد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار گفت: تاکنون عملیات شخم و شیار در یک هزار و 300 هکتار از شالیزارهای این شهرستان انجام شد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: خودکفایی برنج با تسطیح اراضی زمین‌های زیر کشت، ارائه بذر اصلاح‌شده به کشاورز و هدفمندسازی تبدیل شالی به برنج ممکن است.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان محمودآباد گفت: تاکنون 47 میلیارد و 95 میلیون ریال از اعتبارات مکانیزاسیون کشاورزی در این شهرستان جذب شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار، سلیمان حاتم نژاد از توزیع 12.8 تن بذر برنج بین کشاورزان این شهرستان خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل از خرید توافقی 223 تن برنج پر محصول شیرودی و ندا از کشاورزان بابلی و شهرستان های اطراف خبر داد.
مدير جهاد کشاورزي شهرستان قائم‌شهر گفت: تاکنون عمليات شخم شيار در 2 هزار و 500 هکتار و آب تخت اوليه در 550 هکتار از شاليزارهاي اين شهرستان انجام شد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اعلام اینکه بذر گواهی شده مورد نیاز شالیکاران استان آماده توزیع است، گفت: شالیکاران برای سال زراعی آینده از به کارگیری بذرهای ناخالص و بدون شناسنامه خودداری کنند.
مدیر جهاد کشاورزی بابل گفت: تاکنون 121 میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی به 223 نفر از متقاضیان در این شهرستان پرداخت شد.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، گفت: هندی‌ها همواره در فصل واردات ما قیمت‌ها را بالا می‌برند که ما به دنبال تنوع مقاصد وارداتی هستیم اما شاخص‌های فنی وزارت بهداشت فقط با برنج هندی تطبیق دارد.
معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت که امسال بیش از 60 میلیارد تومان اعتبارات مکانیزاسیون کشاورزی در این استان جذب شده است .
سرپرست شرکت بازرگانی دولتی ایران شعبه گیلان، یعقوب خضرایی از پایان کار خرید توافقی برنج بومی استان گیلان خبرداد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل از انجام عملیات شخم و شیار در هشت هزار هکتار از شالیزارهای این شهرستان خبر داد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از انجام مرحله نخست شخم زمستانی در بیش از 45 هزار هکتار شالیزار استان خبرداد.