BerenjNews.ir
امروز : 28 بهمن 1396 - 21:10
اخبار عمومی
کمیسیون تخصصی سازمان برنامه و بودجه نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم ارقام مختلف پرمصرف برنج را برای سال ۹۶، ۲۸۶۰ تا ۳۸۴۰ تومان تعیین کرد که با تصویب نهایی به‌زودی ابلاغ می‌شود.
در حالی که گفته می‌شود که در زمان ممنوعیت واردات برنج به کشور بیش از 44 هزار تن برنج به ایران آمده است، گمرک ایران ترخیص این کالا را بر اساس مصوبه هیات وزیران دانسته است.
معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو، واردات برنج پلاستیکی چینی به کشور را تکذیب کرد و از مردم خواست تا به شایعات توجه نکنند و مطمئن باشند که سازمان غذا و دارو نظارت جدی در این زمینه دارد.
مدیر جهاد کشاورزی آستارا از شالیکاران این شهرستان خواست به منظور بهره وری اراضی به شخم زمستانی شالیزارها اقدام کنند و این کار به روزهای پایانی فصل موکول نشود.
رئیس انجمن واردکنندگان برنج گفت: علیرغم اعلام وزات جهاد کشاورزی مبنی بر آزاد شدن واردات برنج، پس از فصل برداشت هنوز ثبت سفارش انجام نمی‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر گفت: افزایش ضریب مکانیزاسیون، کاهش هزینه تولید و افزایش درآمد، توسعه پایدار کشاورزی و ایجاد اشتغال از مزایای تجهیز و نوسازی شالیزارها است.
دبیر انجمن واردات کنندگان برنج گفت: درصورتی‌که اعلام زمان آزاد شدن واردت برنج با تأخیر همراه شود و ما در فرصت قانونی نتوانیم برنج موردنظر خود را وارد کنیم، شب عید با کمبود این محصول مواجه می‌شویم.
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برنج در حد نیاز وارد می‌شود و بیش از نیاز این کار صورت نمی‌گیرد، گفت: به وزارت جهاد کشاورزی نیز تأکید شده جلوی واردات بی‌رویه را بگیرد.
مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه محمد باقر قاسم پور گفت: اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری این شهرستان با جدیت دنبال می شود.
دبیر انجمن برنج کشور گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید به‌دنبال راهکاری باشد که نیاز واقعی واردات برنج که حدود ۸۰۰ هزار تن است اعمال شود، زمان واردات فرقی نمی‌کند.
مدیر جهاد کشاورزی بابلسر حسن رزاقي گفت: امسال 511 هكتار از شاليزارهاي این شهرستان تجهيز و نوسازي می‌شود.
نائب رئیس انجمن برنج گفت: خرید تضمینی محصول براساس نرخ تورم در کنار سایر حمایت های دولت و کشت برنج در سایر استان ها می تواند خودکفایی محصول را به همراه داشته باشد.
مدیر جهاد کشاورزی بابل، سید احمد طاهری از برداشت 63 هزار و 318 تن شلتوک از مزارع پرورش رتون و کشت مجدد برنج در این شهرستان خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل، سید حسین اسلامی از جذب 3 میلیارد و 413 میلیون ریال تسهیلات خرید ماشین آلات کشاورزی یک ماهه اخیر در این شهرستان خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فريدونكنار گفت: بيش از 6 هزار هكتار از زمین‌های این شهرستان به كشت برنج اختصاص دارد كه از اين سطح، 45 هكتار زير كشت محصول سالم برنج است.
در حالیکه طی ماه‌های گذشته واردات برنج در فصل برداشت این محصول ممنوع شده بود، معاون برنامه‌ریزی اقتصادی وزیر کشاورزی اعلام کرد که واردات برنج با تعرفه و عوارض سابق مجددا آزاد شده است.
مدیر جهاد کشاورزی فريدونكنار محمدرضا ضیایی از آغاز اجرای طرح تجهيز و نوسازي در بيش از 280 هكتار از شاليزارهاي این شهرستان خبر داد.
کرباسی گفت: برنج ایرانی اعلا و درجه یک در بازار عمده فروشان ۵ درصد و در بازارها و مغازه های خرده فروش تا ۱۵ درصد افزایش قیمت داشته است.
سفیر هند در ایران با تکذیب شایعه تولید برنج پلاستیکی در هند گفت : شایعه تولید برنج پلاستیکی ساخته رقیبان هندی است و وارد کننده های ایرانی آنقدر باهوش هستند که به این ادعاها توجه نکنند.
رئیس جهاد کشاورزی فومن محمدرضا ابراهیم زاده از شخم زمستانه بیش از ۵۰ هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان فومن خبر داد