BerenjNews.ir
امروز : 06 ارديبهشت 1397 - 15:14
اخبار عمومی
مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا مهندس احمد پادیاب از انجام شخم زمستانه در 2500 هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: طرح تجهیز و نوسازی 77 هکتار از شالیزارهای روستای نفرخیل دشت سر این شهرستان در حال اجراست.
رئیس انجمن واردکنندگان برنج گفت: با توجه به برگزاری جلسه شورای اقتصاد طی چند روز آتی مبنی بر اخذ مابه التفاوت از واردکنندگان پیش بینی می شود که ثبت سفارش برنج از اوایل هفته آینده آزاد شود.
پس از توافقی که رائول سندیک معاون دولت اروگوئه در سفر رسمی‌ خود به ایران با اسحاق جهانگیری همتای ایرانی خود بدست آورد، اروگوئه در دومین محموله خود 33 هزار تن برنج به ایران صادر می‌ کند.
مدیر جهاد کشاورزی بهشهر از اختصاص 31 میلیارد ریال امسال برای توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی این شهرستان و پرداخت آن درقالب تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی فومن مهندس محمدرضا ابراهیم‌زاده گفت: تاکنون شخم زمستانه در بیش از 400 هکتار از اراضی شالیزاری فومن انجام شده است.
مدیر جهاد کشاورزی بابل سید احمد طاهری گفت: امسال بیش از 136هکتار از شالیزارهای روستای دونه سر این شهرستان تجهیز و نوسازی می‌شود.
کمیسیون تخصصی سازمان برنامه و بودجه نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم ارقام مختلف پرمصرف برنج را برای سال ۹۶، ۲۸۶۰ تا ۳۸۴۰ تومان تعیین کرد که با تصویب نهایی به‌زودی ابلاغ می‌شود.
در حالی که گفته می‌شود که در زمان ممنوعیت واردات برنج به کشور بیش از 44 هزار تن برنج به ایران آمده است، گمرک ایران ترخیص این کالا را بر اساس مصوبه هیات وزیران دانسته است.
معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو، واردات برنج پلاستیکی چینی به کشور را تکذیب کرد و از مردم خواست تا به شایعات توجه نکنند و مطمئن باشند که سازمان غذا و دارو نظارت جدی در این زمینه دارد.
مدیر جهاد کشاورزی آستارا از شالیکاران این شهرستان خواست به منظور بهره وری اراضی به شخم زمستانی شالیزارها اقدام کنند و این کار به روزهای پایانی فصل موکول نشود.
رئیس انجمن واردکنندگان برنج گفت: علیرغم اعلام وزات جهاد کشاورزی مبنی بر آزاد شدن واردات برنج، پس از فصل برداشت هنوز ثبت سفارش انجام نمی‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر گفت: افزایش ضریب مکانیزاسیون، کاهش هزینه تولید و افزایش درآمد، توسعه پایدار کشاورزی و ایجاد اشتغال از مزایای تجهیز و نوسازی شالیزارها است.
دبیر انجمن واردات کنندگان برنج گفت: درصورتی‌که اعلام زمان آزاد شدن واردت برنج با تأخیر همراه شود و ما در فرصت قانونی نتوانیم برنج موردنظر خود را وارد کنیم، شب عید با کمبود این محصول مواجه می‌شویم.
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برنج در حد نیاز وارد می‌شود و بیش از نیاز این کار صورت نمی‌گیرد، گفت: به وزارت جهاد کشاورزی نیز تأکید شده جلوی واردات بی‌رویه را بگیرد.
مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه محمد باقر قاسم پور گفت: اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری این شهرستان با جدیت دنبال می شود.
دبیر انجمن برنج کشور گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید به‌دنبال راهکاری باشد که نیاز واقعی واردات برنج که حدود ۸۰۰ هزار تن است اعمال شود، زمان واردات فرقی نمی‌کند.
مدیر جهاد کشاورزی بابلسر حسن رزاقي گفت: امسال 511 هكتار از شاليزارهاي این شهرستان تجهيز و نوسازي می‌شود.
نائب رئیس انجمن برنج گفت: خرید تضمینی محصول براساس نرخ تورم در کنار سایر حمایت های دولت و کشت برنج در سایر استان ها می تواند خودکفایی محصول را به همراه داشته باشد.
مدیر جهاد کشاورزی بابل، سید احمد طاهری از برداشت 63 هزار و 318 تن شلتوک از مزارع پرورش رتون و کشت مجدد برنج در این شهرستان خبر داد.