BerenjNews.ir
امروز : 06 ارديبهشت 1397 - 15:24
اخبار عمومی
مدیر امور اراضی مازندران رضا دوستی ایرانی گفت: امور اراضی از صنایع تبدیلی تکمیلی بخش کشاورزی استان حمایت می‌کند.
جانشين فرمانده انتظامی استان خوزستان از توقيف يک دستگاه کاميون کشنده حامل 21 تن برنج خارجی قاچاق به ارزش يک ميليارد ريال در شهرستان دزفول خبر داد.
لیست قیمت روز انواع برنج ایرانی و وارداتی در تاریخ 18 آذر در بازارها و طی معاملات تعیین و اعلام گردید .
معاون وزیرجهاد کشاورزی گفت: در سال جاری ۲ میلیون و ۲۰۰ هزارتن برنج تولید شده و قیمت این محصول افزایش چندانی نداشته و متعادل است.
دبیر انجمن برنج ایران جمیل علیزاده شایق گفت: نبود نظارت به ویژه در بازار عرضه ، علت اصلی افزایش قیمت برنج است.
جانشین انتظامی شهرستان سرایان از کشف ۱۷ تن و ۵۶۰ کیلوگرم برنج قاچاق به ارزش ۸۸۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان قائم‌شهر از برداشت 3000 هزار تن شلتوک از پرورش رتون و کشت مجدد برنج در این شهرستان خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه گفت: طی چند روز اخیر ، عملیات شخم زمستانی در اراضی زیر کشت برنج این شهرستان آغاز شده است.
مدیر جهاد كشاورزي نکا علی طاهری امیری از جذب 186 درصدی تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در این شهرستان خبر داد.
مشاور رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان با اشاره به گزارشات مبنی بر عرضه برنج تاریخ مصرف گذشته در برخی از مراکز فروش و برنج فروشی‌های سطح شهرستان گرگان، گفت: بازرسی از این واحدها در دستور کار قرار گرفت و تیمی از بازرسان به این منظور اعزام شدند.
حسینی‌پور گفت: عرضه و قیمت گذاری برنج در محلی شفاف مانند بورس کالا موجب به تعادل رسیدن قیمت و حذف واسطه‌گری‌ها از بازار این محصول می‌شود.
عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی گفت: توسعه مکانیزاسیون فرآوری در کاهش ضایعات برنج مهم است.
معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره وضعیت برنج و افزایش قیمت‌ها گفت: هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد که باعث شود قیمت‌ها روند صعودی به خود بگیرد.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وزارت جهاد کشاورزی در تولید برنج داخل عملکرد خوبی داشته است اما در تنظیم بازار آن موفق نبود.
نائب رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی عبدالله حقیقت گفت: این افزایش قیمت به دلیل گرایش بیشتر مردم به مصرف برنج داخلی و متوازن نبودن عرضه و تقاضای این کالا در بازار بوده است.
نائب رئیس انجمن برنج در خصوص تاثیر واردات بر قیمت های فعلی موجود در بازار گفت: از ابتدای دی با رفع ممنوعیت واردات، قیمت برنج در بازار کاهش یابد.
مدیرعامل بورس کالا با بیان اینکه ما موافق عرضه های قطره چکانی در بورس کالا نیستیم گفت: برای اینکه تلاطمی در قیمتها نداشته باشیم با عرضه های عمده در محصول برنج موافقیم.
مدیر جهاد کشاورزی قائمشهر فرزین فرهادی گفت : کشاورزان این شهرستان امسال 13میلیارد ریال تسهیلات خرید ادوات کشاورزی دریافت کردند.
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: به رغم افزایش بی رویه قیمت برنج داخلی، برنج خارجی تنها با افزایش جزئی 3 درصدی قیمت روبرو شده است.
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به اینکه از ابتدای مرداد ماه هر سال واردات برنج به مدت پنج ماه به ایران ممنوع می‌شود، گفت: از ابتدای مردادماه سال جاری نیز ورود برنج به کشور ممنوع شده است و این ممنوعیت به مدت پنج ماه و تا ابتدای دی ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.