BerenjNews.ir
امروز : 28 بهمن 1396 - 21:17
اخبار عمومی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران دلاور حیدر پور گفت: مخلوط کردن برنج در استان تهدید بزرگی برای تولید این محصول است.
2 بانک نشا در روستای لمر تالش به بهره برداری رسید.این 2 بانک در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع با 1 میلیارد و 440 میلیون ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته شد.
مدیر کل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی یکی از دلایل گرانی برنج ایرانی را افزایش تمایل مردم به مصرف این کالا عنوان کرد و گفت:هیچ کمبودی در زمینه برنج نداریم.
رئیس انجمن برنج گفت: اعداد و ارقام در تخمین ناخالصی برنج در کشور کاملاً نادرست است، زیرا حتی اختلاط یک درصدی در برنج ایرانی زیاد محسوب می‌شود.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان از راه اندازی شبکه «آی.پی.ام» در راستای مبارزه بیولوژیک با آفات برنج و به منظور کاهش استفاده از سموم زراعی برای این محصول خبر داد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران دلاور حیدرپور از دولت خواست ذخیره برنج را به منظور تنظیم بازار و کاهش قیمت این محصول وارد بازار کند.
مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه گفت:20 درصد از سطح زیر کشت سه هزارهکتاری شالیزارهای این شهرستان به صورت مکانیزه کشت می‌شود.
معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان حبیب جهانساز گفت: تاکنون خزانه گیری در 92 درصد از شالیزارهای گیلان انجام شده است.
حسن عنایتی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 16 هزار و 750 هکتار شالیزار تا کنون در مازندران نشاء شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از 5 درصد افزایش یافته است.
سید احمد طاهری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل گفت: بیش از 4 هزار هکتار از شالیزارهای شهرستان بابل نشا کاری شد.
دبیر انجمن حمابت از برنج ایران جمیل علیزاده شایق با بیان اینکه بارش های خوبی داریم،گفت: امسال بیش از دو میلیون تن برنج تولید می شود.
محمدرضا ضیائی در نخستین جلسه کارگروه آب کشاورزی و منابع طبیعی فریدونکنار، اظهار کرد: بیشترین محصولی که در فریدونکنار کشت می‌شود برنج است. در سطح 6318 هکتار زمین کشاورزی شهرستان 4756 نفر مشغول به فعالیت هستند.
عضو هیئت مدیره اتحادیه بنکداران مواد غذایی،قاسمعلی حسنی گفت:متاسفانه به برنج مرغوب و با کیفیت ایرانی نامهربانی های زیادی شده است.
معاون جهاد کشاورزی انزلی چنگیز شبرنگ از بهره برداری بانک نشا مکانیزه شالی در روستای آبکنار این شهرستان خبر داد.
رئیس سازمان جهاد كشاورزی مازندران گفت : قیمت برنج داخلی بیش از حد بالا رفته است و اكنون دولت باید برای تنظیم بازار برنج و كاهش قیمت آن ، ذخیره استراتژیك این محصول مهم غذایی را وارد بازار كند.
ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران گفت: باید میزان سطح زیر کشت برنج های پرمحصول در مازندران که هم اینک 45 هزار هکتار است به 150 هزار هکتار افزایش یابد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نکا در حاشیه اولین نشا مکانیزه شالی برنج در روستای میانکاله نکا اظهار داشت:در سال جاری بیش از 9 هزار هکتار از اراضی نکا به کشت شالی برنج اختصاص یافته است.
عضو کمیسیون کشاورزی ،آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سلامت برنج های وارداتی مورد تایید نیست،گفت: ما از مراحل تولید برنج قاچاق بی اطلاع هستیم،بنابراین نمی توانیم سلامت بهداشتی این نوع از محصول را تایید کنیم.
حسن عنایتی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران قیمت خرید وفروش انواع برنج پرمحصول در مازندران را اعلام کرد.
عضو اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه مصرف برنج داخلی بیشتر شده است گفت برنج ایرانی در خلیج فارس با استقبال مواجه شده است.