BerenjNews.ir
امروز : 28 بهمن 1396 - 21:12
اخبار عمومی
بیشتر بذور گواهی‌شده برنج از ارقام پرمحصول هستند و در سال جاری برای نخستین‌بار به تولید بذور گواهی‌شده برای ارقام بومی که سطح بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند، پرداخته شد.
براساس آمار گمرک، در 10 ماه کشور 16 هزار میلیارد ریال برنج به کشور وارد شده است
وزارت جهاد کشاورزی دستور بررسی قرارداد انحصاری فروش ۸۲هزار تن برنج دولتی به یک شخص حقیقی را صادر کرد.
زمین های مرغوب شالیزاری چرا باید برای تولید مرکبات در نظر گرفته شود،این امر انگیزه برنج کار را کاهش می دهد. تغییر اراضی شالیزاری به زمین های محصولات سیاه ریشه ای از قبیل گوجه سبز و هلو تولید برنج را وارد مشکلات بی شماری می کند.
فرمانده انتظامی سلماس از کشف و توقیف محموله پنج تنی برنج قاچاق خارجی در این شهرستان خبر داد.
سیدمرتضی مدنی‌فدکی اظهار داشت: مدیریت مبارزه با قاچاق کالاوارزدر جریان یک مورد بازرسی در شهرستان زاهدان، مقدار100 کیسه 10 کیلویی برنج قاچاق را کشف کرد.
مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار از زیرکشت رفتن 50 هکتار از اراضی این شهرستان برای کشت ارگانیک برنج و پرورش اردک و تولید محصول سالم خبر داد.
دبیر انجمن برنج ایران گفت: انجمن برنج از نمایندگان مجلس درخواست می کند حالا که با انتشار اخباری مبنی بروجود برنج آلوده در انبارهای دولتی مردم را نگران کرده اند تکلیف را هرچه سریعتر روشن کنند؛ چون برخی از نمایندگان عادت دارند بعد از اینکه بحثی را پیش کشیده و افکار عمومی را جریحه دار کردند پای خود را از مساله بیرون بکشند بدون اینکه اقدام خاصی در خصوص روشن سازی مساله مطرح شده انجام دهند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ماجرای برنج‌های آلوده مشمول قانون پولشویی هم هست، گفت: حتما پشت این قضایا، جریان‌های مافیایی وجود دارد.
ساری-ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران از کشف انبار 245 تنی برنج های تقلبی و تاریخ مصرف گذشته در شهرستان بابل خبر داد.
ساری-ایرنا- مدیر نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: اختلاط انواع برنج بویژه با برنج های خارجی و ارقام پر محصول و فروش آن به نام برنج طارم مازندران ،مهمترین تخلف عرضه کنندگان برنج در استان است.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اسلامی با بیان اینکه انبارهای پلمب شده برنج تاریخ مصرف گذشته زیر نظر وزارت بهداشت است، گفت: براساس آزمایشات انجام شده بخشی از برنج‌های تاریخ مصرف گذشته سمی و بخشی هم تا آخر سال اعتبار مصرف دارد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، کاوه خاکسار در برنامه گفتگوی ویژه خبری پنج شنبه شبکه دو سیما افزود: حدود سه میلیون تن مصرف برنج کشور است که با توجه به میزان تولید نیازمند واردات حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برنج هستیم.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ، گفت: کد دار کردن برنج ها و جلوگیری از واردات بی رویه آن از عملکردهای مهم سازمان غذا و دارو است.
مسئول شبکه بهداشت و درمان بانه از کشف بیش از پنج تُن برنج فاسد و تاریخ مصرف گذشته در چند ماه اخیر خبر داد.
مدیر درآمد و بودجه سازمان غذا و دارو از سرمایه گذاری حدود 50 میلیارد تومانی این سازمان برای افزایش تشخیص و عملیاتی کردن طرح پایش باقیمانده سموم در راستای قانون برنامه پنجم خبر داد.
سیلاب تیرماه امسال و باقی ماندن سنگ های بزرگ در زمین های شالیزاری چند روستای حاشیه رودخانه تلار در مازندران، دغدغه کشاورزان برای فصل زراعی آتی است.
مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، از تولید ۸۰۰ هزار تن برنج سفید در سال جاری در استان خبر داد و گفت: از این میزان ۱۰۰ هزار تن مصرف درون استانی است و ۷۰۰ هزار تن مازاد مصرف به دیگر استان‌ها ارسال می‌شود.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در پی انتشار اخباری مبنی بر فروش انحصاری برنج دولتی گفت: قرارداد فروش 82 هزار تن برنج به ارزش یک هزار و 822 میلیارد ریال انحصاری نبوده و مربوط به یک کنسرسیوم است و هیچ ابهامی در قرارداد وجود ندارد.
کشاورزان مازندران از کشت برنج حکایت پرغصه‌ای دارند و هر بار دست و دل‌شان از بازار این محصول می‌لرزد.