BerenjNews.ir
امروز : 06 ارديبهشت 1397 - 15:28
اخبار عمومی
رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به اهمیت سلامت و ایمنی مردم گفت: این سازمان با توجه به ضوابط و مقررات قانونی، مستقل و غیر قابل نفوذ عمل می‌کند.
تاجر و عامل خرید برنج‌های تاریخ گذشته از شرکت بازرگانی دولتی با بیان این که خرید برنج در تاریخ تمدید شده از نظر قانونی درست است، گفت: پول برنج خریداری شده را نقدا پرداخته‌ام و سازمان غذا و دارو مهلت استفاده برنج را تمدید کرده است.
سفیر ایران در کنیا گفت: شرکت های ایرانی می خواهند در کشورهای کنیا، اوگاندا و تانزانیا زمین اجاره کنند و از طریق شراکت با این کشورها گندم، برنج و ذرت تولید کنند.
مهندس شریف نظام مافی مدیرعامل شرکت بولر ایران در خصوص آشنایی با این شرکت و اهداف مدنظر آن می گوید: ما در مورد بومی‌سازی ماشین‌آلات و اینکه بتوانیم دستگاه‌های صنف‌های متفاوت را در ایران با ساختار همان منطقه بسازیم خیلی تمرکز کرده‌ایم و در حال حاضر بخش عمده تمرکز ما بر روی شالیکوبی است.
در حالی که ایران داراي قابليت‌هاي فراواني براي کشت برنج است اما جدیدترین آمارهای نشان می دهد بازار برنج ایران در قبضه کشورهای هند و پاکستان است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مازندران از جریمه 800 میلیون ریالی 83 عامل تخلفات صنفی و قاچاق در شعب این استان خبر داد.
نرخ برنج در یک ماه اخیر روندی نزولی را طی کرد و در 14 بهمن ماه امسال با نرخی معادل 11 دلار و 12 سنت گزارش شد.
بیشتر بذور گواهی‌شده برنج از ارقام پرمحصول هستند و در سال جاری برای نخستین‌بار به تولید بذور گواهی‌شده برای ارقام بومی که سطح بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند، پرداخته شد.
براساس آمار گمرک، در 10 ماه کشور 16 هزار میلیارد ریال برنج به کشور وارد شده است
وزارت جهاد کشاورزی دستور بررسی قرارداد انحصاری فروش ۸۲هزار تن برنج دولتی به یک شخص حقیقی را صادر کرد.
زمین های مرغوب شالیزاری چرا باید برای تولید مرکبات در نظر گرفته شود،این امر انگیزه برنج کار را کاهش می دهد. تغییر اراضی شالیزاری به زمین های محصولات سیاه ریشه ای از قبیل گوجه سبز و هلو تولید برنج را وارد مشکلات بی شماری می کند.
فرمانده انتظامی سلماس از کشف و توقیف محموله پنج تنی برنج قاچاق خارجی در این شهرستان خبر داد.
سیدمرتضی مدنی‌فدکی اظهار داشت: مدیریت مبارزه با قاچاق کالاوارزدر جریان یک مورد بازرسی در شهرستان زاهدان، مقدار100 کیسه 10 کیلویی برنج قاچاق را کشف کرد.
مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار از زیرکشت رفتن 50 هکتار از اراضی این شهرستان برای کشت ارگانیک برنج و پرورش اردک و تولید محصول سالم خبر داد.
دبیر انجمن برنج ایران گفت: انجمن برنج از نمایندگان مجلس درخواست می کند حالا که با انتشار اخباری مبنی بروجود برنج آلوده در انبارهای دولتی مردم را نگران کرده اند تکلیف را هرچه سریعتر روشن کنند؛ چون برخی از نمایندگان عادت دارند بعد از اینکه بحثی را پیش کشیده و افکار عمومی را جریحه دار کردند پای خود را از مساله بیرون بکشند بدون اینکه اقدام خاصی در خصوص روشن سازی مساله مطرح شده انجام دهند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ماجرای برنج‌های آلوده مشمول قانون پولشویی هم هست، گفت: حتما پشت این قضایا، جریان‌های مافیایی وجود دارد.
ساری-ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران از کشف انبار 245 تنی برنج های تقلبی و تاریخ مصرف گذشته در شهرستان بابل خبر داد.
ساری-ایرنا- مدیر نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: اختلاط انواع برنج بویژه با برنج های خارجی و ارقام پر محصول و فروش آن به نام برنج طارم مازندران ،مهمترین تخلف عرضه کنندگان برنج در استان است.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اسلامی با بیان اینکه انبارهای پلمب شده برنج تاریخ مصرف گذشته زیر نظر وزارت بهداشت است، گفت: براساس آزمایشات انجام شده بخشی از برنج‌های تاریخ مصرف گذشته سمی و بخشی هم تا آخر سال اعتبار مصرف دارد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، کاوه خاکسار در برنامه گفتگوی ویژه خبری پنج شنبه شبکه دو سیما افزود: حدود سه میلیون تن مصرف برنج کشور است که با توجه به میزان تولید نیازمند واردات حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برنج هستیم.