BerenjNews.ir
امروز : 06 ارديبهشت 1397 - 15:22
اخبار عمومی
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ، گفت: کد دار کردن برنج ها و جلوگیری از واردات بی رویه آن از عملکردهای مهم سازمان غذا و دارو است.
مسئول شبکه بهداشت و درمان بانه از کشف بیش از پنج تُن برنج فاسد و تاریخ مصرف گذشته در چند ماه اخیر خبر داد.
مدیر درآمد و بودجه سازمان غذا و دارو از سرمایه گذاری حدود 50 میلیارد تومانی این سازمان برای افزایش تشخیص و عملیاتی کردن طرح پایش باقیمانده سموم در راستای قانون برنامه پنجم خبر داد.
سیلاب تیرماه امسال و باقی ماندن سنگ های بزرگ در زمین های شالیزاری چند روستای حاشیه رودخانه تلار در مازندران، دغدغه کشاورزان برای فصل زراعی آتی است.
مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، از تولید ۸۰۰ هزار تن برنج سفید در سال جاری در استان خبر داد و گفت: از این میزان ۱۰۰ هزار تن مصرف درون استانی است و ۷۰۰ هزار تن مازاد مصرف به دیگر استان‌ها ارسال می‌شود.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در پی انتشار اخباری مبنی بر فروش انحصاری برنج دولتی گفت: قرارداد فروش 82 هزار تن برنج به ارزش یک هزار و 822 میلیارد ریال انحصاری نبوده و مربوط به یک کنسرسیوم است و هیچ ابهامی در قرارداد وجود ندارد.
کشاورزان مازندران از کشت برنج حکایت پرغصه‌ای دارند و هر بار دست و دل‌شان از بازار این محصول می‌لرزد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی میزان واردات برنج در سال جاری را 99 هزار تن اعلام کرد که 30 هزار تن از این مقدار برنج امریکایی است.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه خرید برنج از آمریکا در تیرماه امسال توسط این شرکت انجام شد، افزود: این واردات به پیش از ابلاغ بخشنامه مقام معظم رهبری درباره ممنوعیت خرید کالاهای آمریکایی مربوط می شود.
برای نخستین‌بار در کشور توانستیم به بذر اصلاح‌شده و گواهی‌شده رقم هاشمی برنج دست پیدا کنیم.بذور اصلاح‌شده، عملکرد را افزایش می‌دهد.
هرچند بر اساس گزارش رسمی گمرک، 507 میلیون دلار برنج تا آذرماه وارد کشور شده، اما با توجه به تاریخ مصرف محدود برنج و میزان تولید مشخص، واردات برنج، باید به دلایل اقتصادی نظیر ذخایر استراتژیک یا انگیزه دیگری صورت گرفته باشد که هنوز به‌صورت رسمی از آن پرده‌برداری نشده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از تهیه طرح خوداتکایی برنج استان های شمالی کشور و ارسال آن به وزارت جهاد کشاورزی خبر داد .
بازار خرید و فروش برنج طارم کشت دوم شالیزارهای مازندران این روزها در حالی در شالیکوبی های استان رونق گرفته است که خریداران در کمتر شالیکوبی ای می توانند به این محصول دست پیدا کنند .
مجری طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری شمال کشور گفت: به منظور مکانیزه کردن اراضی شالیزاری، طرح تجهیز و نوسازی در 125 هزار هکتار از شالیزارهای استان های گیلان و مازندران اجرایی شده است.
تکذیب ادعای مفقودی یک میلیون تن برنج
معاون وزیر جهاد کشاورزی در واکنش به وجود برنج آمریکایی در بازار خرید ۶۰ هزار تن برنج از آمریکا قبل از ابلاغ بخشنامه ممنوعیت واردات است معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه خرید برنج از آمریکا مربوط به تیرماه سال جاری است، گفت: ۶۰ هزار تن برنج از آمریکا خریداری شده که هنوز ۱۰ هزار تن آن به کشور وارد شده است.
خالص سازي توليد بذر مادري رقم محلي برنج هاشمي براي اولين بار در كشور
وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به وزیر صنعت، آزادسازی واردات برنج با تعیین سه شرط از چهارشنبه هفته جاری تا ۳۱ تیرماه ۹۵ را اعلام کرد.
در پی انتشار گزارش هایی درباره واردات برنج به کشور در برخی رسانه ها، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به منظور روشنگری افکار عمومی گزارشی منتشر کرد.
دبیر انجمن برنج کشور با اشاره به ۳ میلیون تن واردات قانونی برنج در سال‌های ۹۲ و ۹۳ گفت: با توجه به میزان تولید برنج در سال جاری تا پایان امسال نیازی به واردات برنج نیست.