BerenjNews.ir
امروز : 28 بهمن 1396 - 21:23
اخبار عمومی
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر، خلیل حقیقی گفت: تاکنون 38 میلیارد و 253 میلیون ریال تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان بهشهری پرداخت شد.
معاون توسعه بازرگانی و صنایع تبدیلی وزیر جهاد کشاورزی گفت: اعلام ممنوعیت ثبت سفارش برنج به معنی وارد نشدن آن تا پایان امسال نیست، این ممنوعیت اعلام شد تا مورد بررسی بیشتر قرار گیرد، چراکه باید میزان واردات، تولید و موجودی برنج را ارزیابی کنیم.
دبیر انجمن واردکنندگان برنج با انتقاد از تصمیم بی موقع وزارت جهادکشاورزی مبنی بر ممنوعیت ثبت سفارش برنج گفت: این امر به سبب کمبود برنج، افزایش قیمت برنج خارجی و پدیده شوم قاچاق را به همراه خواهد داشت.
مدیر زراعت جهاد کشاورزی مازندران، حسن عنایتی گفت: طی سال‌ جاری بیش از 76 هزار هکتار از شالیزارهای استان دو بار به زیر کشت رفت.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به علت ممنوعیت ثبت سفارش واردات برنج گفت: در چهار ماه اول امسال برنج بیش از اندازه وارد شد به گونه ای که برنج تولید داخلی روی دست کشاورز ماند.
دبیر انجمن برنج با بیان اینکه نیاز کشور به واردات برنج، ۷۰۰ هزار تن است اما، طی ۶ ماهه امسال بیش از یک میلیون تن وارد کردیم، گفت: می‌خواهند مردم را به سمت مصرف برنج خارجی سوق دهند.
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از ورود ۱۸۰هزار تن برنج قاچاق از دبی به کشور خبر داد.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر، مجید جعفری از تولید 52 هزارتن شلتوک در شالیزارهای این شهرستان خبر داد.
عضو مجمع نمایندگان گیلان با انتقاد از واردات بی‌رویه برنج گفت: متاسفانه دولتی‌ها همیشه شوق واردات داشته‌اند و فقط در حرف از تولید داخلی حمایت می‌کنند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنکابن از پرداخت 10 میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی به بهره برداران تنکابنی در هشت ماه اول امسال خبر داد.
رئیس انجمن واردکنندگان برنج با بیان اینکه سایت ثبت سفارش واردات برنج هنوز باز نشده گفت: پیشنهاداتی از سوی بانک مرکزی و وزارت جهاد برای حذف ارز مبادله‌ای از واردات برنج داده شده که هنوز مسئولان ذیربط تصمیم متقنی درباره نگرفته‌اند.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد گفت: با توجه به پایان برداشت برنج از شالیزارهای این شهرستان، 19 هزار تن محصول از پروش رتون و کشت مجدد برنج تولید شد.
دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران گفت: بر اساس تصمیم شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و با هدف شفافیت در بازار، ممانعت از عرضه کالای قاچاق و تقلبی، استفاده از شناسه کالا و کدرهگیری و الصاق برچسب اصالت برای برنج‌های وارداتی از ابتدای آذر اجباری شد.
رئیس پژوهشکده ژنتیک و زیست فناوری برنج مازندران از آزادشدن واردات برنج ابراز تاسف کرد و گفت: واردات برنج به تولید ضربه می زند.
فرمانده انتظامی لرستان از توقیف یک کامیون و کشف 24 تن برنج خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون ریال در شهرستان پلدختر خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود، سید شبر موسوی از پایان برداشت رتون و کشت مجدد برنج در این شهرستان خبر داد.
حبیب جهانساز گفت: اگرچه برنج داخلی، عطر و طعم ویژه ای دارد و در استان تولیدکننده محصول برنج، نباید محصول مشابه خارجی عرضه شود ولی به دلیل قیمت پایین برنج های خارجی، این نوع برنج ها در بازارهای شرق گیلان جولان می دهند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل از برداشت 18هزار هکتاری کشت مجدد برنج و پرورش رتون دراین شهرستان خبرداد.
عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با بیان اینکه انبارهای ما پر از برنج است، گفت: تأمین بیش از یک هزار تن برنج از واردات، 2 تا 3 هزار تومان از قیمت محصول برنج‌کاران کاسته و بازار برنج کند و راکد شده است.
نایب ‌رئیس انجمن برنج گفت: با توجه به آنکه خرید تضمینی برنج به سبب قیمت پایین برای برنج‌کار صرفه اقتصادی ندارد، از این رو دولت باید اقدام به خرید توافقی برنج کند.